Ücretsiz Danışma Hattı

Borcu olan Bağkurlular DİKKAT !

Bildiğiniz gibi 4-b’lilerin (Bağ-Kur) ve Genel Sağlık Sigortalı (GSS) olup prim ödeme yükümlülüğünde olanların sağlıktan yararlanabilmeleri için 2 ay ve daha az süreden prim borcu olması gerekmektedir.

Yoksa sağlık hizmetlerinden yararlanamıyorlar. Ancak 2015 yılı seçim dönemi ilk defa uygulamaya başlanan bakanlar kurulu kararı ile esnafın ve GSS prim borcu olanların sağlık hizmetlerinden yararlanabilmelerinin önü açılmıştı ve bu 31.12.2016 tarihine kadar devam etti.

2017 yılı başından beri bugüne kadar bu sürenin uzatıldığına dair bir açıklama gelmemiştir.

Umarız bu zor ve sıkıntılı süreçte borcu olanlara son bir sefere mahsus bir uzatma yapılır. Biz de buradan siz vatandaşlarımıza duyurusunu yaparız.

İlginizi Çekebilecek Diğer Blog Yazıları

  • Hizmet Borçlanmaları
    Sigortalının kendi isteği dışında, sigortalılık süresinin kesilmesi halinde, kesilen sürelerin primlerinin ödenerek sigortalılık sürelerinden saydırılması işlemine hizmet borçlanması denilmektedir.
  • İşten Çıkartılma Sebepleri Nelerdir?
    7 ay sigortalı çalıştım, 7´nci ay sadece 1 gün devamsızlık yaptım. Ertesi gün işveren ile müdür hakaret ederek beni işten kovdu. 3 gün devamsız gösterdiler. Tazminatımı vermek istemediler
  • İş kazasının geç bildirimi
    İş kazası hakkında yapılacak bildirimler, günlüdür. Bu açıklamalarımızdan da anlaşıldığı üzere, iş kazalarının doğru bir şekilde bildirilmesinin oldukça önemli sonuçları var ve işvereni birçok olumsuzluktan kurtarıyor. Daha ?
%20 İndirim fırsatlarımızdan faydalanmak için takip edin.
ADRES
Mimar Sinan Mahallesi Evliya Hoca Sokak No:2/1 Üsküdar / İSTANBUL
TELEFON
E-BÜLTENE KAYDOL
Ürünlerimiz ve hizmetlerimizle ilgili kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
Whatsapp

SİZİ ARAYALIM

Bilgilerinizi gönderdikten sonra, en kısa süre içerisinde talepleriniz için sizinle iletişime geçilecektir.