Ücretsiz Danışma Hattı

Kurulan Şirketler Azaldı Kapananlar Arttı

2012 yılı Ocak ayında, geçen yılın aynı ayına göre kurulan şirket sayısı yüzde 12,13 azaldı, kapanan şirket sayısı yüzde 12,57 arttı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), 2012 yılı Ocak ayında, geçen yılın aynı ayına göre kurulan şirket sayısının yüzde 12,13 azaldığını, kapanan şirket sayısının yüzde 12,57 arttığını açıkladı.

TOBB, ´´2012 Ocak Ayına Ait Kurulan ve Kapanan Şirket´´ istatistiklerini açıkladı.

Buna göre, 2012 yılı Ocak ayında 5 bin 257 şirket kuruldu. 2011 yılı Ocak ayında ise bu rakam 5 bin 983 idi. Aynı dönemde kapanan şirket sayısı ise bin 870´ten 2 bin 105´e yükseldi.

Öte yandan kurulan şirket sayısında bir önceki aya göre yüzde 19,56, kapanan şirket sayısında bir önceki aya göre yüzde 21,82 artış oldu.

TRT HABER

İlginizi Çekebilecek Diğer Blog Yazıları

  • SGK?da yetimlere aylık bağlanması
    Sigortalının ölümü halinde geride kalan erkek ve kız çocukları ile malul çocuklarına belli koşulların yerine getirilmesi halinde ölüm aylığı bağlanmaktadır.
  • Serbest Zaman Kavramı
    Serbest zaman kullanma isteği ise işçiden gelmeli işverende bu isteğe uymalıdır.Serbest zaman işçinin irade beyanı ile ortaya çıkar.
  • Ev Hizletmetlisi Çalışma Şekli
    Genelde ev hizmetlisi olanların ilişkisi 4857 sayılı İş Kanun istisna hükümlerine göre İş Hukukuyla ilgisi olmadığı iddia edilir. Yargı Kararlarında bununla ilgili çeşitli kararlarda mevcuttur.
%20 İndirim fırsatlarımızdan faydalanmak için takip edin.
ADRES
Mimar Sinan Mahallesi Evliya Hoca Sokak No:2/1 Üsküdar / İSTANBUL
TELEFON
E-BÜLTENE KAYDOL
Ürünlerimiz ve hizmetlerimizle ilgili kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
Whatsapp

SİZİ ARAYALIM

Bilgilerinizi gönderdikten sonra, en kısa süre içerisinde talepleriniz için sizinle iletişime geçilecektir.