Ücretsiz Danışma Hattı

SGK, vatandaşı SMS ile bilgilendirecek

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), kurum tarafından verilen hizmetlere ilişkin olarak vatandaşların SMS ile bilgilendirilmesi için uygulama başlatacak.

SGK’dan yapılan duyuruya göre, Kurum tarafından verilen hizmetlere ilişkin olarak, vatandaşların SMS ile bilgilendirilmesi için uygulama başlatılacağı belirtildi. Bu uygulamayla kişiye doğrudan SMS yoluyla bilgi gönderilmesinin amaçlandığının ifade edildiği açıklamada, “Hizmetin verilebilmesi için sistemimizde SMS gönderilecek telefon numarasının kayıtlı olması gerekmektedir. Bu kapsamda hizmetten yararlanmak isteyenler, internet ana sayfamızdaki Çalışan, Emekli, veya E-SGK bölümü altındaki Tüm Uygulamalar altında yer alan SMS Hizmetlerinden Yararlanmak İçin Tel.No. Girişi Yapılması bölümünden girişlerini yapabileceklerdir” denildi.


İlginizi Çekebilecek Diğer Blog Yazıları

  • Ay Sonu KDV Tahakkuk Kaydı
    Ay Sonu KDV Tahakkuk Kaydı: Katma değer vergisi, yapılan mal ve hizmet teslimlerinde, mal veya hizmeti teslim alanın, teslim edene ödediği vergi türüdür. İşletmeler de müşterileri gibi kdv öder, müşterilerinden de kdv tahsil ederler. KDV Kanunu işletmeler
  • Kıdem Tazminatına Hak Kazanabilmek İçin Prim Gün Sayısı
    1475 sayılı İş Kanunu?nun halen yürürlükte olan 14. Maddesinin 5. Fıkrası; ? 506 sayılı Kanunun 60. maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (a) ve (b) alt bentlerinde öngörülen yaşlar dışında kalan diğer şartları
  • Vergi Levhası Kalktı mı?
    Vergi levhası tasdik ettirmek ve asmak zorunluluğu tüm vergi mükellefleri bakımından zorunlu olan bir uygulamaydı. 6111 Sayılı Kanun ile bu uygulamada da değişikliğe gidildi.
%20 İndirim fırsatlarımızdan faydalanmak için takip edin.
ADRES
Mimar Sinan Mahallesi Evliya Hoca Sokak No:2/1 Üsküdar / İSTANBUL
TELEFON
E-BÜLTENE KAYDOL
Ürünlerimiz ve hizmetlerimizle ilgili kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.

SİZİ ARAYALIM

Bilgilerinizi gönderdikten sonra, en kısa süre içerisinde talepleriniz için sizinle iletişime geçilecektir.