Ücretsiz Danışma Hattı

Vergi ve Prim Affı Uzatılıyor

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, vergi ve prim borçlarının yeniden yapılandırılması kapsamında yaklaşık 3 milyon 38 bin mükellefin başvuru yaptığını ve 20 milyar lira düzeyinde kamu ve vergi alacağının taksitlendirilmiş olacağını bildirdi.

Şimşek, "6. Türk-Arap Ekonomi Forumu" sırasında gazetecilerin Torba Yasa´da süre uzatımı ile ilgili soruları üzerine şöyle konuştu:

“Yapılandırmaya muazzam bir ilgi oldu. Maliye Bakanlığı´na yaklaşık 3 milyon 38 bin mükellef başvurdu. Yaklaşık 3.5 milyon civarında dosya için başvuru yapıldı. Dolayısıyla 3.5 milyon dosya yapılandırıldı. Bu da yaklaşık olarak 20 milyar liranın üzerinde bir rakama karşılık geliyor yani, 20 milyar liralık kamu, vergi alacağı taksitlendirilmiş olacak. Bizim beklediğimizden çok daha yoğun ilgi, büyük bir başarı söz konusu...”

1 AYLIK UZATMA


Son günlerde ilginin devam ettiğini, mükelleflerin hayatını kolaylaştırmak için süreyi uzatmayı düşündüklerini belirten Şimşek, “Buna ilişkin çalışmalar son aşamada... Sanırım birkaç güne bu yönde bir Bakanlar Kurulu kararı çıkacak ve vatandaşımıza 1 aylık ek süre vereceğiz” dedi.

Bu konuda, bütün mükelleflere başvuruyu son güne bırakmamaları tavsiyesinde bulunan Şimşek, “Nasılsa uzatıldı, ben sonra giderim´ demesinler. Yığılmalar oluyor. Biz hafta sonları da çalışıyoruz. Elektronik ortamda da yapılandırma başvurularını kabul ediyoruz. Bugün de 1 ay sonra da başvursalar ödeme takviminde bir değişiklik olmayacak” şeklinde konuştu.

Kaynak : Muhasebenet.net

İlginizi Çekebilecek Diğer Blog Yazıları

  • Vergi Levhası Kalktı mı?
    Vergi levhası tasdik ettirmek ve asmak zorunluluğu tüm vergi mükellefleri bakımından zorunlu olan bir uygulamaydı. 6111 Sayılı Kanun ile bu uygulamada da değişikliğe gidildi.
  • Türkiye´ye Yatırım Yapana Vergi İndirimi
    Türkiye´de, yıl sonuna kadar yatırım yapanlar, yüzde 50 ile 90 orasında değişen oranlarda vergi indiriminden yararlanacak. 4 farklı bölge için vergi oranları şöyle:
  • İletişim Vergileri
    Anadolu Ajansı?na röportaj veren Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, bir vatandaş ve bir tüketici olarak kendisini en fazla rahatsız eden verginin hangisi olduğunun sorulması üzerine
%20 İndirim fırsatlarımızdan faydalanmak için takip edin.
ADRES
Mimar Sinan Mahallesi Evliya Hoca Sokak No:2/1 Üsküdar / İSTANBUL
TELEFON
E-BÜLTENE KAYDOL
Ürünlerimiz ve hizmetlerimizle ilgili kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
Whatsapp

SİZİ ARAYALIM

Bilgilerinizi gönderdikten sonra, en kısa süre içerisinde talepleriniz için sizinle iletişime geçilecektir.